Bezpieczny transport dużych obciążeń

Szeroka oferta kół do dużych obciążeń i zestawów kołowych

Bez względu na to, czy jest to lotnisko czy też hala produkcyjna, do przenoszenia ciężkich ładunków często są potrzebne specjalne platformy. Kluczowe jest zastosowanie odpowiednich komponentów. Wytrzymałe koła i zestawy kołowe są niezbędne do przenoszenia ciężkich ładunków. Blickle oferuje szeroką gamę kół do dużych obciążeń i zestawów kołowych, które są w stanie poradzić sobie z obciążeniami do 100 ton.

Nowym flagowym produktem w zestawach kołowych do dużych obciążeń jest podwójny zestaw kołowy do dużych obciążeń ze stali spawanej, LSSD-GSPO 500K z nośnością do 30 ton. Jest on wyposażony w koła z zagęszczonego odlewu poliamidu, które zapewniają niski opór toczenia i skrętu, zwłaszcza na gładkich powierzchniach. Oprócz kompaktowej konstrukcji zestaw kołowy do dużych obciążeń wyróżnia się niezwykle wysoką stabilnością. Głowica skrętna zastosowana w zestawie jest bardzo wytrzymała i wyposażona w czteropunktowe łożysko.

Typowe obszary zastosowania kół i zestawów kołowych do dużych obciążeń to:

Aby zapewnić płynny transport bez wstrząsów oraz nie dopuścić do uszkodzenia towarów podczas transportu, dostępne są również zestawy kołowe sprężynowe. Cechują się one doskonałymi parametrami sprężynowania i tłumienia oraz zostały zaprojektowane specjalnie do określonych zastosowań. Na żądanie klienta można stworzyć rozwiązania dostosowane do indywidualnych zastosowań. „W zastosowaniach o dużych obciążeniach cały czas wyzwanie stanowi połączenie bardzo wysokiej nośności z kompaktową konstrukcją” – mówi Thomas Zimmer, kierownik działu konstrukcji kół do dużych obciążeń w Blickle. „Nasi klienci przywiązują dużą wagę do wysokiego poziomu komfortu jazdy. Z tego powodu obserwujemy trend odchodzenia od kół stalowych i żeliwnych na rzecz kół z bieżnikiem z poliuretanu, który przyczynia się również do ochrony podłoża”.

Indywidualne rozwiązania do przemysłu lotniczego

Przykładem są tu stalowe spawane zestawy kołowe do dużych obciążeń Blickle LSD-SETH, specjalne konstrukcje z wydłużoną osią do precyzyjnego pozycjonowania potrójnej stopy unoszącej HYDRO o nośności 110 ton. Jako lider branży, HYDRO opracowuje produkty i projekty w zakresie produkcji i konserwacji samolotów i silników od ponad 50 lat. W obszarzenaziemnych urządzeń pomocniczych, potrójne stopy unoszące umożliwiają bardzo ekonomiczną i wysoce wydajną konserwację samolotów, obejmującą całą gamę samolotów z nośnością od dwóch do 210 ton. „Nasi klienci holują nasze potrójne stopy unoszące do miejsca pracy na duże odległości i przy wysokich prędkościach, czasami na słabej jakości powierzchniach” – mówi Pamela Lanzillotti, kierownik jednostki biznesowej ds. naziemnych urządzeń pomocniczych HYDRO. „To dlatego szukaliśmy specjalnych zestawów kołowych o niskim oporze toczenia, a współpracując z Blickle, udało nam się opracować odpowiednie rozwiązanie”.

Poczwórny zestaw kołowy do stosowania z modułowymi systemami transportu

W innym zastosowaniu w branży lotniczej odpowiednim rozwiązaniem okazał się poczwórny stalowy spawany zestaw kołowy Blickle do dużych obciążeń. Klient szukał zestawu skrętnego z osłoną stopy do transportu ciężkich i delikatnych komponentów samolotów, który byłby w stanie również usuwać drobne przeszkody ze swojej drogi. Ponieważ ładunek jest przesuwany ręcznie, niski opór toczenia miał również duże znaczenie. Do tego zastosowania firma Blickle opracowała stalowy spawany zestaw kołowy do dużych obciążeń z wytrzymałą głowicą skrętną. Relatywnie niska wysokość konstrukcyjna zapewniła wysoką stabilność obudowy. Zastosowanie czterech kół na zestaw kołowy umożliwia rozłożenie obciążenia na dużą powierzchnię, zapewniając płynną jazdę. Aby uzyskać niski opór toczenia, firma Blickle wykorzystała żeliwną tarczę koła z bieżnikiem wykonanym z wysokiej jakości elastomeru poliuretanowego Blickle Extrathane®, który również chroni powierzchnię podłoża. Zestawy kołowe były wyposażone w osłonę stopy w celu zapewnienia ochrony przed urazami spowodowanymi przez koła lub obiekty wyrzucane w powietrze. Zgarniacz wykonany z poliuretanu usuwa ponadto drobne elementy z drogi, zapewniając płynną jazdę bez wstrząsów.
Do success story

Inżynierowie firmy Blickle opracowali poczwórny zestaw kołowy do dużych obciążeń do stosowania w modułowych indywidualnych systemach transportowych, które przenoszą obciążenia do 500 ton. Aby rozłożyć obciążenie na większej powierzchni, klient Blickle oprócz kół napędowych potrzebował pomocniczych zestawów kołowych do systemów transportowych. Każde z nich musiało mieć nośność wynoszącą pięć ton i być wyposażone w sprężyny zapewniające amortyzację. Zestaw kołowy do dużych obciążeń zaprojektowany specjalnie dla tego klienta, wyposażony w dwie sprężyny poliuretanowe i cztery żeliwne koła z bieżnikiem z poliuretanu Blickle Besthane® całkowicie spełniał wymagania do tego zastosowania.

Zestaw kołowy do dużych obciążeń charakteryzuje się bardzo wysoką nośnością

Zestaw kołowy do dużych obciążeń z bieżnikiem z poliuretanu Blickle Extrathane® również wyznacza nowe standardy. Przenosi do 100 ton, prawie 25 procent więcej niż cztery pojedyncze koła. Oprócz wysokiej nośności rozwiązanie Blickle zapewnia większe bezpieczeństwo przy mniejszym nakładzie prac instalacyjnych ze strony klienta. Dzięki optymalnemu rozłożeniu sił można również wykorzystać cieńszą oś koła, co umożliwia dalsze obniżenie kosztów.
Do success story

Chcesz zapoznać się z przeglądem cech naszych kół i zestawów kołowych do dużych obciążeń? Kliknij tutaj, aby obejrzeć animowaną prezentację!