Zestawy kołowe skrętne Blickle do wszystkich zastosowań

Właściwe zestawy kołowe skrętne do wszystkich zastosowań

Zestawy kołowe skrętne ułatwiają manewrowanie maszynami, sprzętem i wózkami. Zestawy kołowe mogą być obracane dookoła ich osi pionowej. Są odpowiednikami zestawów kołowych stałych, które mogą poruszać się tylko w kierunku liniowym. Zestaw skrętny składa się z obudowy skrętnej i koła. Obudowa jest dostępna w różnorodnych rozmiarach, może być wykonana z różnych materiałów, od tworzywa sztucznego do blachy stalowej i stali nierdzewnej. Blickle oferuje ponad 60 serii obudów skrętnych i ponad 80 standardowych serii kół do wszystkich zastosowań.

Szukasz konkretnego produktu? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki produktów! Możesz użyć różnych filtrów, by znaleźć zestaw kołowy skrętny, którego potrzebujesz.

Dostępne są różne wersje

Zamocowanie zestawu skrętnego do wózka ułatwia manewrowanie nawet w miejscu. Jednakże, ten poziom manewrowalności nie zawsze jest najlepszym wyborem do zastosowań, które wiążą się z ruchem w linii prostej na duże odległości, ponieważ zmniejsza to precyzję i utrudnia użytkownikom przesuwanie wózka w linii prostej. Z tego powodu, większość wózków jest również wyposażona w zestawy kołowe stałe. Blokada kierunku może być zamontowana do obudowy skrętnej, aby połączyć cechy zestawu kołowego skrętnego i stałego. Zablokuje ona obrót głowicy skrętnej i przekształci zestaw skrętny w zestaw kołowy stały. Zwolnienie blokady kierunku umożliwia zestawowi skrętnemu ponowny obrót. Inne wersje systemów blokujących takie jak „Stop-Top”, „Ideal-Stop” lub „Stop-Fix”, blokują zarówno koło, jak i głowicę skrętną. Można to zrobić również przy użyciu systemu blokującego „Central-Stop”. Inną zaletą tego systemu jest to, że unieruchamia wiele zestawów kołowych jednocześnie. Uniemożliwia to przemieszczanie się wózka.

Ponieważ zastosowania są różne, zestawy kołowe skrętne Blickle są dostępne z różnymi opcjami mocowania, włącznie z płytą mocującą, otworem centralnym, trzpieniami wstawianymi, trzpieniami gwintowanymi.

Zestawy kołowe skrętne, wyprodukowane w Niemczech 

Zestawy kołowe skrętne Blickle zapewniają znakomitą jakość. Od narzędzi, mechanicznych prac inżynieryjnych i obróbki stali aż po montaż. Obudowy skrętne montujemy od podstaw. To samo dotyczy zastosowanych w nich kół, które stosujemy w obudowie skrętnej. Używamy najnowocześniejszych urządzeń pomiarowych. Dodatkowo pierwsza i ostatnia sztuka są zawsze sprawdzane przez pracowników produkcyjnych, aby zagwarantować wysoką jakość.

Czy masz jakieś pytania? Twój osobisty doradca chętnie pomoże Ci wybrać właściwy produkt!