Nasza produkcja

Nasz cel: Najlepsze możliwe rozwiązanie dla każdego zastosowania.

Innowacje, badania, rozwój

Twoje wymagania to dla nas wyzwanie. Ciągle opracowujemy nowe, kreatywne rozwiązania. Nasze wyspecjalizowane zespoły eksperckie składają się z doświadczonych projektantów, którzy wiedzą, jak tworzyć idealne produkty spełniające wymagania klienta. Osoby odpowiedzialne w naszej firmie za opracowywanie nowych produktów korzystają z najnowszych metod, w tym liniowych i nieliniowych metod FEM. Utrzymują bliskie relacje z uznanymi instytucjami, aby nasze pomysły i nowe rozwiązania mogły być realizowane bez przeszkód. Oprócz spełniania rzeczywistych wymogów technologicznych prowadzimy również podstawowe badania mające na celu optymalizację materiałów używanych w naszych kołach i rozwój kół z napędem elektrycznym.

Prawidłowo realizowane dostawy międzynarodowe

Imponujące tempo. Imponująca rzetelność.

Po Blickle można spodziewać się nadzwyczajnej rzetelności w każdej dziedzinie. Nasze najnowocześniejsze centrum logistyczne gwarantuje najwyższą jakość dostaw: jesteśmy w stanie wysłać ponad 8 000 różnych produktów w ciągu jednego dnia, a w ciągu następnego dnia lub dwóch kolejne 12 000 produktów do całej Europy.

Codziennie nasze centrum logistyczne w Rosenfeld opuszcza od 60 do 70 ton produktów. Nasz w pełni zautomatyzowany, wysoki na 40 metrów magazyn wysokiego składowania dysponuje wystarczająco dużą powierzchnią, by pomieścić 43 400 europalet lub skrzyniopalet obsługiwanych w automatyczny sposób. W sąsiadującym z nim magazynie do przechowywania części drobnych zmieści się dodatkowych 54 000 palet. Gwarantuje to, że materiały będą szybko docierać do naszych zakładów produkcyjnych, a produkty będą dostarczane do klientów szybko i rzetelnie.

Narzędzia i obróbka stali

Jeśli chcesz, żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam.

Wiodąca pozycja na rynku oznacza konieczność wyznaczania wysokich standardów. Metoda Blickle: produkcja i opracowywanie każdego produktu od początku. Wszystkie nasze narzędzia tworzymy na miejscu, dotyczy to również mechanicznych prac inżynieryjnych oraz obróbki stali.

Obróbka stali
Narzędzia i mechaniczne prace inżynieryjne

Na miejscu opracowujemy i tworzymy narzędzia, sprzęt i systemy, aby dzięki naszym wysoko wykwalifikowanym pracownikom i najnowocześniejszym urządzeniom sprostać każdemu wymaganiu. Dla klientów oznacza to wiele korzyści: jesteśmy w stanie dostosować masowo produkowane produkty tak, aby spełnić oczekiwania klienta, robimy to szybko i tanio. Wytwarzanie narzędzi na miejscu gwarantuje, że żadne z nich nie będzie wyłączone z użytku z powodu awarii, a nasze produkty zachowają najwyższą jakość.

Obróbka stali

Wysoki poziom integracji pionowej zapewnia nam pełną kontrolę nad jakością i terminami dostaw. Dzięki temu możemy też reagować szybko i elastycznie na wymagania klientów i rynku. Elastyczność to klucz w naszych procesach formowania stali. Nasz kompletny zestaw pras obejmuje prasy hydrauliczne i mimośrodowe, niektóre wyposażone są w serwonapędy, a ich siła nacisku wynosi nawet do 630 ton. Nasze urządzenia są w stanie obsłużyć zwoje blachy mające nawet do 12 mm grubości w całkowicie zautomatyzowanym procesie. Nasze prasy są nastawione na produkcję zestawów kołowych. Umożliwia nam to wydajną produkcję dużych ilości i jednocześnie zapewnia nam wystarczającą elastyczność, by móc produkować niewielkie partie w sposób efektywny kosztowo.

Spawanie

Ręcznie czy automatycznie, ale zawsze precyzyjnie.

Dobre połączenia gwarantują długą żywotność. Precyzja to najważniejszy element dobrego spawu. Ręcznie, jeśli to niezbędne, i automatycznie, kiedy tylko to możliwe. Konsekwentnie utrzymujemy wysoki poziom prac dzięki temu, że nasi spawacze i sprzęt spawalniczy spełniają najbardziej restrykcyjne wymagania. Bez precyzyjnych łączeń nasze zestawy kołowe do dużych obciążeń nie charakteryzowałyby się taką stabilnością i bezpieczeństwem, jakich oczekują nasi klienci.

Poliuretan w najlepszej postaci.

Doświadczenie. Know-how. Pomysły.

Odlewy poliuretanowe

Aby wyprodukować wysokiej jakości poliuretan, potrzeba właściwej receptury i odpowiednich technik obróbki. To dlatego wyznaczyliśmy sobie cel, by stać się specjalistami od poliuretanu.

Wiele różnych czynników ma wpływ na jakość kół poliuretanowych. Piaskujemy, czyścimy i gruntujemy metalowe tarcze kół w sposób w pełni zautomatyzowany. Sterowane komputerowo urządzenia są wykorzystywane w kolejnym etapie, czyli w procesie odlewania niskociśnieniowego. Następnie dodajemy precyzyjnie odmierzone ilości składników, takich jak pigmenty nadające kolor, aktywatory i środki antystatyczne, aby sprostać wymaganiom klienta. Zapewnia nam to elastyczność, której potrzebujemy, by spełnić najbardziej zróżnicowane oczekiwania naszych klientów.

  • Koła poliuretanowe we wszystkich rozmiarach, od 20 do 1300 mm średnicy.
  • Wszechstronna kontrola jakości.
  • Twardość bieżnika i opony od 75 do 96 wg Shore A.
  • Specjalne kolory, aby sprostać oczekiwaniom klientów.

Wtryskowe formowanie tworzyw sztucznych

Innowacyjna obróbka tworzyw sztucznych

Aby utrzymać wiodącą pozycję na rynku, trzeba być elastycznym. Jesteśmy w stanie wyprodukować szeroką gamę syntetycznych kół i zestawów kołowych, w tym wersje odporne na wysoką temperaturę, przewodzące elektrycznie i wzmocnione włóknem szklanym.

Używamy najnowocześniejszych i wysokowydajnych urządzeń do formowania wtryskowego. Nasze połączone systemy pozwalają nam wyprodukować wielokomponentowe koła w całkowicie zautomatyzowany sposób. Nasza wysokowydajna technologia produkcji narzędzi umożliwia nam zoptymalizowanie czasu cyklów przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości.

Montaż

Produkowane na miejscu. Montowane na miejscu.

Opracowaliśmy w pełni zautomatyzowane, kosztowo efektywne, wydajne i zapewniające najwyższą jakość linie produkcyjne do montażu obudów i zestawów kołowych. Korzyści wynikające z naszej elastyczności: Często pracujemy ręcznie przy mniejszych partiach, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów.

Niemal 60 000 metrów kwadratowych powierzchni jest wykorzystywane do produkcji ponad 15 milionów kół i zestawów kołowych rocznie, co odpowiada ponad 60 000 elementom dziennie. Duża liczba stanowisk testowych i kontrolnych zintegrowanych z naszymi liniami produkcyjnymi zapewnia zachowanie naszych potwierdzonych certyfikatem, wysokich standardów jakości.

Jakość, środowisko naturalne i energia

Chcemy, aby klienci nam ufali. Teraz i w przyszłości.

Ciągłe udoskonalanie jakości naszych produktów i procesów jest możliwe dzięki naszym systemom zarządzania jakością. Dążymy do zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej i dbamy o to, by jednostki certyfikacyjne regularnie kontrolowały przestrzeganie przez nas norm.

Zarządzanie jakością

Przekonanie klientów do jakości naszych produktów to jeden z naszych najcenniejszych zasobów. Zaufanie to zawdzięczamy jakości naszych produktów i naszej rzetelności. Dzięki wykorzystywaniu własnych zakładów produkcyjnych oraz stawianiu na produkty „wyprodukowane w Niemczech”, mamy pełną kontrolę nad całością procesu od jego początku. Codziennie wprowadzamy kolejne udoskonalenia i wierzymy, że błędy to nic innego, jak szansa, by się poprawić. Nie bez powodu firma Blickle była pierwszym niemieckim producentem kół i zestawów kołowych, który otrzymał w 1994 r. certyfikat DIN EN ISO 9001. Nasz system zarządzania jakością gwarantuje wysokie standardy jakości we wszystkich obszarach i procesach, co pozwala nam najlepiej wspierać naszych klientów w ich własnych dążeniach do osiągniecia celów związanych z jakością. Kompleksowe testy materiałów i produktów odgrywają kluczową rolę. Nasi inżynierowie dysponują wieloma urządzeniami testowymi, w tym stanowiskami badawczymi z tarczami obrotowymi do obciążeń maksymalnie 5,5 t, urządzeniami do badania materiałów i szafami do badania ekspozycji klimatycznej. Używamy najnowocześniejszych urządzeń do przeprowadzania testów kół i zestawów kołowych wg normy DIN EN 12527-12533 oraz testów zniszczeniowych. Pierwsze i ostatnie elementy każdego cyklu produkcyjnego są zawsze badane, ponadto pracownicy produkcji sami przeprowadzają testy w trakcie pracy.


Zapewnienie jakości w firmie Blickle 
System zarządzania środowiskowego

Dla firmy Blickle zrównoważony rozwój to jeden z podstawowych obowiązków. Z tego powodu w kwietniu 2012 r. zintegrowaliśmy system zarządzania środowiskowego zgodny z DIN ISO 14001:2009 z naszym systemem zarządzania jakością. Staramy się ciągle udoskonalać nasze procesy i produkty w taki sposób, aby były przyjazne dla środowiska. Opracowywanie produktów przyjaznych środowisku, rozsądne wykorzystywanie zasobów w procesie produkcyjnym, jak również korzystanie z energii odnawialnej oraz szerzenie wiedzy na temat zachowań przyjaznych dla środowiska wśród naszych pracowników to kluczowe cele naszego systemu zarządzana środowiskowego.

System zarządzania energią

W roku 2014 firma Blickle wprowadziła system zarządzania energią zgodny z DIN EN ISO 50001 w celu zminimalizowania zużycia energii we wszystkich obszarach działalności. System zarządzania energią pomaga nam w realizacji naszej misji, jaką jest zmniejszenie obciążenia dla środowiska naturalnego, na przykład poprzez ograniczenie emisji CO2. Jednocześnie jego zadaniem jest zwiększenie świadomości pracowników co do znaczenia wydajnego korzystania z energii i zasobów.