Rolki firmy Blickle

Rolki prowadzące i zestawy skrętne Blickle do wszystkich zastosowań

Różne rolki Blickle

Nazwa „rolka” obejmuje wiele rodzajów produktów. Rolki prowadzące mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, ze stali nierdzewnej, mogą być ogumowane lub zawierać sprężynę – a to tylko kilka przykładów. Nazwa ta często używana jest w odniesieniu do różnych rodzajów zestawów skrętnych. Zestaw skrętny to koło zamocowane w obrotowej obudowie. Rolka może być również biernym zestawem kołowym, który nie jest napędzany, gdy stosowana jest w urządzeniu transportowym z napędem elektrycznym. Nazwy tej często używa się również w odniesieniu do rolek prowadzących wykorzystywanych w zastosowaniach związanych z inżynierią maszyn lub systemów oraz w przenośnikach. Do przykładów zastosowań należą dźwigi, schody ruchome, linie rozlewnicze, wózki podnośnikowe oraz bramy przemysłowe.

Elastyczność z zestawami skrętnymi

Dzięki możliwości obrotu w osi pionowej zestawy skrętne pozwalają na łatwe manewrowanie maszynami i urządzeniami. Są one wykorzystywane do wielu zastosowań – od logistyki wewnętrznej, przez inżynierię maszyn i systemów, po branżę medyczną, produkcję żywności i meblarstwo. W zależności od branży i zastosowania zestawy kołowe muszą spełniać wiele różnych wymogów. Zgodnie ze standardami dotyczącymi kół i zestawów kołowych zestawy skrętne dzielą się na trzy kategorie: zestawy kołowe aparaturowezestawy kołowe do urządzeń transportowych oraz zestawy kołowe do dużych obciążeń. Zgodnie z normą DIN EN 12526 zestawy kołowe aparaturowe można stosować przy prędkościach do 3 km/h, zestawy kołowe do urządzeń transportowych przy prędkościach do 4 km/h a zestawy kołowe do dużych obciążeń przy prędkościach wyższych niż 4 km/h.

Oprócz nośności to rodzaj bieżnika odgrywa kluczową rolę przy wyborze odpowiednich kół do danego celu. Różne bieżniki wykazują się różnymi właściwościami, dzięki czemu są one odpowiednie do zastosowania w konkretnych warunkach. Na przykład koła z poliamidu są odporne na uderzenia i zapewniają łatwe przemieszczanie po gładkich powierzchniach. Opony z elastycznej pełnej gumy oferują precyzyjne sterowanie, cichobieżność i doskonały stopień ochrony podłoża. Seria z poliuretanu zapewnia niski opór toczenia i doskonałą wytrzymałość na rozdzieranie. Instytut Zdrowia i Ergonomii nagrodził nasze opracowane wewnętrznie bieżniki z poliuretanu Besthane i Besthane Soft znakiem jakości „produkt ergonomiczny”. Obydwie serie produktów charakteryzują się niezwykle niskim poziomem oporu ruszania, toczenia i skrętu, dzięki czemu prawie nie wytracają energii w trakcie ruchu kół i zestawów kołowych. Z tego powodu pchanie i ciągnięcie wózka jest dużo łatwiejsze.

Przegląd różnych materiałów stosowanych w bieżnikach dostępny jest tutaj:

Możesz również skorzystać z naszej wyszukiwarki produktów, która pomoże Ci znaleźć to, czego potrzebujesz. Użyj filtrów, by zawęzić wyszukiwanie zestawów kołowych i wybierz produkt, który spełnia Twoje wymagania.

Rolki prowadzące – niewielkie wymiary, wielka wytrzymałość

Rolki prowadzące, których koła mają średnice od 25 do 125 mm, zazwyczaj trudno zauważyć wśród innego sprzętu. Jednak ich działanie jest bardzo ważne. Mogą one przenosić ładunki o masie do 400 kg. W ofercie Blickle dostępnych jest sześć różnych serii, w których zastosowano tarcze koła i bieżniki z różnych materiałów. Rolki prowadzące często wykorzystuje się w szynach lub prowadnicach, gdyż zapewniają one wysoki poziom współśrodkowości oraz stabilność pionową i poziomą. Często nazywane są kołami prowadzącymi. Jednakże w przypadkach, gdy koła są obciążone ładunkiem o stałej masie przez długi okres czasu, mówi się o kołach jezdnych. Są one powszechnie stosowane na przykład w systemach przenośników i dźwigów. W standardowej ofercie dostępne są również elektrycznie przewodzące i odporne na korozje wersje obydwu typów rolek prowadzących. Przejdź do zestawienia rolek prowadzących!

Wszystkie rolki prowadzące są również dostępne w sklepie Blickle. Nie masz jeszcze konta? Kliknij ten link!

Napędowe i bierne

Elektryczne układy napędowe sprawiają, że przemieszczanie pojazdów jest łatwiejsze. Dzięki nim procesy logistyczne stają się bardziej elastyczne i ergonomiczne, a ponadto pracownicy są odciążeni fizycznie. Ogólnie mówiąc istnieją dwa rodzaje zestawów kołowych: bierne i napędowe. W ofercie Blickle dostępne są zestawy kołowe do pojazdów z napędem z różnymi rodzajami bieżników, które pozwolą dostosować je do wymagań.

Jeśli interesują Cię napędzane elektrycznie zestawy kołowe, zapoznaj się z naszą broszurą poświęconą elektrycznemu układowi napędowemu ErgoMove.

Wysokiej jakości produkty wytworzone w Niemczech

We wszystkim, co robimy, najważniejsza jest dla nas jakość. Jesteśmy jednym z niewielu producentów, którzy wytwarzają wszystkie swoje produkty w Niemczech. Wszystkie zestawy kołowe Blickle poddawane są szeroko zakrojonym testom przy użyciu wielu systemów w naszym laboratorium testowym – pozwala nam to zagwarantować, że spełniają one nasze rygorystyczne wymogi w zakresie jakości. Zgodnie z normą DIN EN 12527-12533 korzystamy ze stanowisk do badania obciążeń o masie do 5,5 ton, ze sprzętu do testowania materiałów i do testów zniszczeniowych, a także z szaf do badania ekspozycji klimatycznej. W naszych w pełni zautomatyzowanych liniach produkcyjnych mamy wiele stanowisk testowych i kontrolnych – dzięki temu możemy zapewnić wysoką jakość, jakiej oczekuje się od produktów Blickle.

Specjalne rozwiązania – dostosowywanie produktów Blickle

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiadającego Ci zestawu skrętnego lub rolki prowadzącej wśród ponad 30 000 produktów z naszej standardowej oferty, chętnie opracujemy dla Ciebie specjalne rozwiązanie. Podejmiemy współpracę z Tobą, by stworzyć idealny zestaw kołowy dostosowany do Twoich wymagań. Mamy ponad 65-letnie doświadczenie w tym zakresie i każdego dnia wprowadzamy do naszych produktów nowe ulepszenia i innowacyjne rozwiązania – możesz więc polegać na wiedzy naszych projektantów. Cenione specjalne rozwiązania firmy Blickle wykorzystywane są na całym świecie. Ponieważ wytwarzamy narzędzia na miejscu, możemy łatwo realizować zamówienia specjalne.

Szukasz produktu, który musi spełnić wiele określonych wymagań? Wyślij do nas zapytanie lub skontaktuj się telefonicznie ze swoim osobistym dora, a my opracujemy dla Ciebie idealne rozwiązanie!