Firma Blickle przywiązuje duże znaczenie do poliuretanu

Zwiększony potencjał produkcji zaawansowanych bieżników

Poliuretan jest coraz częściej wybieranym materiałem bieżników kół i zestawów kołowych. Bieżniki z elastomerów poliuretanowych mają szereg istotnych zalet. Chronią podłoże, są cichobieżne i odporne na olej. Firma Blickle ma ogromne doświadczenie wynikające z dziesięcioleci rozwoju i produkcji kół z bieżnikiem odlewanym z poliuretanu. Firma oferuje je w wielu różnych wersjach, które sprawdziły się w rozmaitych sektorach i zastosowaniach. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na ten elastomer, firma Blickle zwiększy wkrótce swój potencjał produkcyjny, uruchamiając jeden z największych na świecie zakładów produkcji kół poliuretanowych.

Poliuretan klasy premium Blickle Besthane®

Dyspozycyjność i funkcjonalność urządzeń i pojemników transportowych zależy w znacznym stopniu od jakości zastosowanych w nich kół i zestawów kołowych. Użyty w nich bieżnik ma także wpływ na komfort pracy i własności jezdne. W ciągu ponad 20 lat firma Blickle opracowała samodzielnie następujące rodzaje poliuretanu do bieżników:

  • Softhane®
  • Besthane® Soft
  • Extrathane®
  • Besthane®

Besthane® to najwyższej jakości poliuretan w ofercie firmy Blickle i należy on do twardych elastomerów poliuretanowych. Bieżnik o twardości 92 Shore A ma małe opory ruszania i toczenia, a także jest odporny na hydrolizę. Koła z bieżnikiem Besthane® są bardzo odporne na nagrzewanie się pod obciążeniem dynamicznym, dlatego są szczególnie odpowiednie do wyższych prędkości. Mający twardość 92 Shore A Extrathane® był pierwszym poliuretanem w ofercie Blickle i jest obecnie standardowym poliuretanem firmy. Jest on szczególnie odporny na przecięcia i wytrzymały na dalsze rozdzieranie. Nieco później ofertę poszerzyły bieżniki Besthane® i Softhane®. Ten drugi jest miękkim elastomerem, zapewniającym szczególnie wysoki poziom pochłaniania drgań i stopień ochrony podłoża. Następnie firma Blickle wprowadziła Besthane® Soft, miękką ale również odporną na hydrolizę alternatywę dla Besthane®. Koła z tym bieżnikiem zapewniają dobrą przyczepność i cichą pracę. Są również bardzo odporne na nagrzewanie się pod obciążeniem dynamicznym. Czyni je to szczególnie odpowiednimi do zastosowań z wyższymi prędkościami, jak systemy napędu elektrycznego Blickle.
Więcej informacji można znaleźć w naszej broszurze.

Nowość: Vulkollan®

Oprócz poliuretanowych kół z bieżnikami opracowanymi przez Blickle, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku firma produkuje również koła z bieżnikiem Vulkollan®. Bieżnik ten jest doskonałym uzupełnieniem oferty produktów Blickle. Te koła o twardości 92 Shorea A odznaczają się dużą odpornością na obciążenia dynamiczne i dobrą przyczepnością w zastosowaniach napędowych. Ze względu na znakomite własności mechaniczne, koła te są wykorzystywane głównie jako koła napędowe w systemach przenośników.

Specjaliści od rozwiązań indywidualnych

Według Blickle zapotrzebowanie na poliuretanowe koła będzie wciąż rosnąć. Zróżnicowana oferta produktów obejmuje:

Ofertę uzupełniają specjalne poliuretany do wysokich obciążeń dynamicznych i statycznych, a także wersje antystatyczne i o obniżonych oporach toczenia. Zindywidualizowane produkty o wysokiej nośności odgrywają coraz ważniejszą rolę w działalności firmy. David Blickle, członek kierownictwa spółki, opisuje wizję firmy w następujący sposób: – Nie tylko oferujemy standardowe koła i zestawy kołowe; jesteśmy bardziej specjalistami od zindywidualizowanych rozwiązań. Choć nasza szeroka oferta standardowych produktów obejmuje 30 000 pozycji, każdego dnia otrzymujemy ogromną liczbę zapytań na nietypowe produkty. Uwielbiamy współpracować z klientami, aby produkty te stały się rzeczywistością.

Rozwiązania dopasowane do indywidualnych wymagań są specjalnością firmy Blickle. „Rozwiązania specjalne stanowią o naszej sile. Bogata wiedza i doświadczenie naszych inżynierów pozwalają nam opracowywać i optymalizować produkty poliuretanowe do określonych zastosowań. Zespoły naszych doświadczonych projektantów, chemików i inżynierów dokładnie wiedzą, jak tworzyć doskonałe produkty spełniające wymagania klientów. Możemy zmieniać charakterystyki naszych produktów, odpowiednio dostosowując parametry procesów lub formuły. Dzięki temu możemy stworzyć idealny bieżnik do dowolnego zastosowania – wyjaśnia David Blickle.
Do naszych rozwiązań specjalnych

Najnowocześniejsza technologia produkcji

Ze względu na szeroką ofertę produktów i rosnącą liczbę niestandardowych rozwiązań, firma Blickle potrzebuje coraz większego potencjału produkcyjnego. W związku z tym podejmuje działania wyprzedzające, by zapobiec pojawianiu się „wąskich gardeł”. – Musimy wykorzystywać najnowocześniejsze technologie produkcji i zwiększać nasz potencjał, aby zachować elastyczność reagowania na potrzeby klientów i móc dostarczać produkty wysokiej jakości przy krótkim czasie dostawy – mówi David Blickle i objaśnia: Firma Blickle planuje budowę nowego zakładu produkcji poliuretanu, by zapewnić dodatkowe możliwości na przyszłość. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego nowego obiektu zaplanowane jest na połowę 2020 roku. Dzięki tej inwestycji firma Blickle zyska jeden z największych zakładów produkcji kół poliuretanowych na świecie, zwiększający jej wartość i pozwalający zoptymalizować procesy logistyczne.

Vulkollan® jest zastrzeżonym znakiem towarowym Covestro Group.