70 lat Domu Mobilności

Blickle Räder+Rollen obchodzi 70. rocznicę istnienia firmy 

Firma Blickle Räder+Rollen obchodzi w tym roku 70-lecie istnienia pod hasłem "70 lat Home of Mobility". Ale co oznacza 70 lat domu mobilności? Blickle wspiera mobilność na całym świecie ze swojej siedziby w Rosenfeld. Historia producenta kół i zestawów kołowych sięga 1953 roku. Wówczas Wilhelm Sülzle podzielił swoją małą fabrykę okuć na trzy niezależne firmy podległe jego synom i zięciowi Heinrichowi Blickle, ojcu dzisiejszego dyrektora zarządzającego Reinholda Blickle. Nowo powstała firma Blickle przejęła produkcję żelaznych kół do taczek. Jednak był to jedynie początek, a w ciągu dziesięcioleci firma rozwinęła się w światowego lidera rynku w branży kół i zestawów kołowych. Sukces ten opiera się na pięciu filarach: zaangażowanym zespole, światowej sieci sprzedaży, szerokim asortymencie produktów, zaufanych klientach i wysokim poziomie wiedzy produkcyjnej.

Dom dla ponad 900 pracowników w Rosenfeld

Każdego dnia ponad 900 pracowników przychodzi do siedziby firmy. Dla wielu z nich Blickle stało się kawałkiem domu. Ich celem jest codzienne wspólne odkrywanie koła i tworzenie coraz to nowszych, innowacyjnych rozwiązań w zakresie mobilności. Pomimo rosnącej internacjonalizacji, Blickle zatrudnia większość swoich pracowników w zakładzie w Rosenfeld i przywiązuje dużą wagę do jakości "Made in Germany". Ale co właściwie oznacza "Made in Germany"? Ściśle rzecz biorąc, termin ten jest tylko oznaczeniem pochodzenia. Dla nas jednak "Made in Germany" znaczy więcej. Jest to obietnica, którą Blickle składa swoim klientom. Aby zaoferować każdemu klientowi właściwe rozwiązanie - i to na najwyższym poziomie jakości - producent kół i zestawów kołowych łączy 70 lat rozwoju i wiedzy produkcyjnej z 70-letnią orientacją na klienta. Celem jest nigdy nie jest stać w miejscu, lecz utrzymywać świat mobilności w ruchu.

Siedziba dla 20 międzynarodowych firm handlowych

Posiadając łącznie 20 międzynarodowych spółek handlowych i eksportując do ponad 120 krajów, firma Blickle stała się globalnym graczem i liderem na światowym rynku w branży kół i zestawów kołowych. Ponad 300 pracowników we własnych spółkach handlowych w Europie, Ameryce Północnej i Azji-Pacyfiku oraz partnerzy handlowi na całym świecie tworzą jedyną w swoim rodzaju sieć sprzedaży produktów wytwarzanych w Rosenfeld. Dzięki nowoczesnemu centrum logistycznemu w siedzibie firmy 8.000 typów kół i zestawów kołowych może być dostarczonych natychmiast z magazynu, a kolejne 12.000 w ciągu dwóch do trzech dni.

Dom dla 30.000 kół i zestawów kołowych ze oferty standardowej

Różnorodność zastosowań kół i zestawów kołowych jest tak duża, jak 30 000 produktów standardowego asortymentu. Czy to w intralogistyce, transporcie materiałów, budowie maszyn i urządzeń, wszelkiego rodzaju sprzęcie i aparaturze mobilnejczy też w sektorze medycznym i higienicznym, koła i zestawy kołowe Blickle spełniają wiele wymagań. Blickle oferuje produkty wykonane z różnych materiałów o nośności do 100 ton. Jeżeli w standardowej ofercie nie ma odpowiedniego koła lub zestawu kołowego, inżynierowie chętnie podejmą się każdego nowego wyzwania, ponieważ w Blickleindywidualne rozwiązania specjalne są na porządku dziennym.

Dom dla 70.000 klientów na całym świecie

Blickle jest niezawodnym partnerem dla ponad 70 000 klientów z przemysłu i handlu na całym świecie. Specjalista w dziedzinie kół i zestawów kołowych oferuje swoim klientom szeroki zakres usług doradczych, czy to poprzez osoby kontaktowe, czy też poprzez czat na żywo na stronie internetowej. Dostępne są tam również pliki CAD w pięciu formatach. Dzięki temu klienci mają możliwość wcześniejszego włączenia produktów do swojego projektu. Również nowo opracowany sklep internetowyjeszcze bardziej ułatwia zakupy; klienci oczywiście otrzymują w nim również swoje indywidualne warunki handlowe. Wdrażając nowy system zarządzania informacjami o produktach, firma Blickle stworzyła również podstawę do prostego udostępniania wszystkich elektronicznych danych o produktach. Dzięki temu można udostępnić na platformach e-zakupowych indywidualne e-katalogi zawierające wszystkie dane, zdjęcia i ceny.

Dom dla wysokich kompetencji produkcyjnych 

Dla Blickle najważniejsze jest, aby nie poprzestawać na sukcesach z przeszłości. Na pierwszy plan wysuwa się dalszy rozwój istniejących materiałów, stosowanie najnowocześniejszych maszyn i ciągła optymalizacja procesów produkcyjnych - a wszystko to odbywa się centralnie w jednym miejscu. Przy bardzo dużym stopniu integracji pionowej, celowo łączymy kompetencje i doświadczenie w naszej siedzibie i w ten sposób zapewniamy płynność działania. Dzięki temu możemy szybko i elastycznie reagować na życzenia klientów i oferować międzynarodowym klientom wysoką jakość produktów przy krótkich terminach dostaw. Sprzedaż, projektowanie, rozwój i produkcja pracują ręka w rękę. Działy te mają dostęp do najnowocześniejszych programów projektowych, jak również doświadczeń w zakresie procesów produkcyjnych i testowych. Jednym z najważniejszych miejsc siedziby w Rosenfeld jest nowe centrum kompetencji klienta. Dzięki najnowocześniejszym urządzeniom testowym i jednemu z najnowocześniejszych torów testowych na świecie oferuje ono jeszcze więcej możliwości przetestowania produktów Blickle.

Historia wciąż jest pisana

Przyszły kierunek rozwoju firmy jest nadal wyznaczany przez zmianę pokoleń: Dr Sarah Blickle-Fenner i David Blickle zostali mianowani dyrektorami zarządzającymi Grupy Blickle w 2021 roku, po kilkuletniej pracy w firmie. Podczas, gdy dr Sarah Blickle-Fenner kieruje wraz ze swoim ojcem Reinholdem Blickle międzynarodową organizacją sprzedaży i marketingu, David Blickle, jako inżynier mechanik, jest odpowiedzialny za obszary produkcji, zakupów i technologii. W ten sposób Blickle pozostanie w przyszłości firmą rodzinną. Zarówno zmiana pokoleniowa, jak i dwa nowe budynki, których oficjalne otwarcie nastąpi w 2023 roku, są wyrazem naszego lokalnego zaangażowania w okolice Rosenfeld. Budowa nowej, nowoczesnej instalacji do produkcji poliuretanów o powierzchni 24.000 metrów kwadratowych zwiększy moce produkcyjne w tym segmencie produktów o ponad 100 procent i uczyni fabrykę w Rosenfeld największym zakładem produkującym koła i zestawy kołowe na świecie. W architektonicznie atrakcyjnym aneksie administracyjnym przewidziano miejsce na dodatkowe stanowiska pracy, centrum kompetencyjne dla klientów i nową restaurację firmową. Blickle pozytywnie patrzy w przyszłość i dziękuje swoim klientom, pracownikom i dostawcom za 70 lat lojalności.