Zestaw skrętny z hamulcem

Odpowiedni zestaw kołowy z hamulcem do każdego zastosowania

Stop oznacza zatrzymanie, natychmiastowe i bezpieczne. Zestawy kołowe z hamulcami muszą być niezawodne. Musisz być w stanie na nich polegać, zwłaszcza w niebezpiecznych sytuacjach. Wymaga tego nie tylko bezpieczeństwo pracy, ale także zdrowy rozsądek. Każdy pracownik intralogistyki najlepiej wie jakie zagrożenia związane z wypadkami występują. Od porażenia prądem po urazy zmiażdżeniowe. Każdy prawcodawca jest prawnie zobowiązany na mocy ustawy o bezpieczeństwie i higienie pracy do "oceny warunków pracy w Twojej firmie z punktu widzenia bezpieczeństwa i higieny pracy oraz do podjęcia starań w celu poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy", jak trafnie ujął to Związek Stowarzyszeń Branży Obróbki Metali.

Zestaw kołowy z hamulcem

Blickle Rad- und Drehkranzfeststeller stop-fix

Zestawy kołowe z hamulcem nie są zwykle nazywane hamulcami, ale hamulec. Różnica między blokadą a hamulcem polega na tym, że blokada jest uruchamiana, gdy pojazd jest nieruchomy, a pojazd jest zablokowany, gdy jest używany zgodnie z przeznaczeniem. Hamulec można uruchomić podczas jazdy w celu zmniejszenia prędkości. W wielu przypadkach zestawy kołowe z hamulcem odnoszą się jednak do blokady, co widać na zdjęciu. Nasze portfolio produktów obejmuje zestawy kołowe skrętne z hamulcem oraz zestawy kołowe stałe z hamulcem. Hamulce i hamulce Blickle są nie tylko testowane zgodnie z europejskimi normami dotyczącymi zestawów kołowych DIN EN 12526-12533, ale są również dostosowane do danego bieżnika. Ponieważ zostały zaprojektowane z myślą o bardzo niskim zużyciu, można na nas polegać przez długi czas.

Bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem

Chcemy, aby praca z naszymi kołami i zestawami kołowymi była bezwypadkowa. Dlatego w przypadku naszych produktów można polegać na jednej rzeczy: Jeśli musisz zahamować, możesz to zrobić szybko, a jeśli coś zatrzyma się, będzie zablokowane - nawet w niebezpiecznych sytuacjach.

Według Niemieckiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych tylko w 2019 r. w Niemczech doszło do ponad 36 000 wypadków w transporcie intralogistycznym, czyli ponad 150 na dzień roboczy. Możemy zmniejszyć tę liczbę. Jako partner oferujący rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, mamy w swojej ofercie szeroką gamę różnych blokad i hamulców. Oznacza to, że istnieje odpowiednie rozwiązanie dla każdego zastosowania.

Zestaw skrętny z hamulcem

Zestawy skrętne z hamulcami wykorzystują systemy blokujące (hamulce koła i głowicy skrętnej) do blokowania ruchów koła i skrętu zestawów kołowych podczas postoju. Stosowane są systemy blokujące "przednie", "tylne", "stacjonarne" lub "centralne". "Przednie" systemy blokujące są montowane z przodu zestawów kołowych w stosunku do kierunku ruchu, podczas gdy "tylne" systemy blokujące są montowane z tyłu. "Stacjonarne" systemy blokujące nie obracają się wraz z głowicą skrętną, dlatego dźwignia blokady zawsze pozostaje w tej samej pozycji. "Centralne" systemy blokujące charakteryzują się tym, że dwa lub więcej zestawów kołowych urządzenia transportowego może być blokowanych za pomocą dźwigni. Odpowiedni system blokowania jest wybierany zgodnie z wymaganiami dotyczącymi łatwości użytkowania, warunków instalacji i środków zapobiegania wypadkom specyficznych dla użytkownika.

Blokada koła i głowicy skrętnej Blickle „stop-fix”
Blokada koła i głowicy skrętnej Blickle „stop-top”
Blokada koła i głowicy skrętnej „ideal-stop” Blickle
Blokada centralna Blickle „central-stop” (seria LE i LK)

Blokada głowicy skrętnej i koła Blickle „stop-fix“
(rozszerzenie do symbolu: -FI)

Blokada głowicy skrętnej i koła Blickle „stop-top“
(rozszerzenie do symbolu: -ST)

Blokada głowicy skrętnej i koła Blickle „ideal-stop“
(rozszerzenie do symbolu: -IS)

Blickle blokada centralna
„central-stop“

(rozszerzenie do symbolu: -CS)

Hamulec bębnowy i czuwakowy Blickle
(Rozszerzenie do symbolu: -TB i -TM)

Najczęściej używane w średnim i niższym zakresie udźwigu, łatwa i ergonomiczna obsługa z niskimi siłami uruchamiającymi.

Trwała, regulowana wersja dla średnich i wysokich zakresów obciążeń ze szczególnie wysokimi siłami trzymania (siłowe blokowanie)

Stały system blokujący (blokowanie kształtowe i siłowe) zapewnia wysoką łatwość obsługi i stałą dostępność

Jednoczesne blokowanie (kształtowe i siłowe) dwóch lub więcej zestawów kołowych za pomocą dźwigni, niewielka siła potrzebna do uruchomienia i odblokowania.

Zestaw skrętny z hamulcem czuwakowym

Wysoka skuteczność hamowania dzięki zintegrowanym szczękom hamulcowym, w znacznym stopniu chronionym przed korozją i brudem dzięki zamkniętej konstrukcji.

Zestaw kołowy stały z hamulcem

Do wyboru są dwa warianty zestawu kołowego stałego z hamulcem: Hamulec bębnowy Blickle i hamulec czuwakowy Blickle. W przypadku hamulca bębnowego dwie szczęki hamulcowe zintegrowane z korpusem koła są dociskane do odlewanego korpusu koła, który jest zaprojektowany jako bęben hamulcowy, gdy hamulec jest uruchomiony. Hamulec bębnowy charakteryzuje się wysoką skutecznością hamowania, mimo że do jego uruchomienia wymagana jest niewielka siła. Hamulec może być uruchamiany za pomocą różnych opcji sterowania, takich jak ramię dźwigni lub linka.

Hamulec czuwakowy jest oparty na hamulcu bębnowym, ale działanie hamulca jest zapewnione przez zintegrowaną sprężynę, gdy hamulec nie jest uruchomiony. Hamulec jest zwalniany po uruchomieniu za pomocą ramienia dźwigni lub linki. Hamulce czuwakowe są dostępne w wersji lewo- lub prawostronnej. Hamulce czuwakowe są również dostępne dla zestawów skrętnych.

Więcej informacji na temat hamulców bębnowych i hamulców czuwakowych.

Blickle Trommelbremse
Blickle Totmannbremse
 
 

Hamulec bębnowy Blickle
(rozszerzenie do symbolu: -TB / -TBL / -TBR)

Hamulec czuwakowy Blickle
(Rozszerzenie do symbolu: -TML / -TMR)

Wytrzymałe kółka z hamulcem

W przypadku naszych zestawów kołowych do dużych obciążeń z hamulcami, oprócz wymienionych powyżej hamulców, dostępne są różne systemy blokady, z systemem Stop-Top lub blokadą koła, które są standardowo dostępne dla klienta w zakresie dużych obciążeń. Możliwe jest jednak również opracowanie wspólnie z klientem niestandardowego rozwiązania do specjalnych zastosowań do dużych obciążeń.

Blickle Zentralfeststeller central-stop (Serie L und LH)
Blickle Zentralfeststeller Radstop (fußbetätigt)
Blickle Zentralfeststeller Radstop (handbetätigt)

Blokada centralna Blickle "central-stop" do kółek transportowych i do dużych obciążeń serii L i LH (rozszerzenie do symbolu: -CS...)

Blokada koła Blickle do zestawów kołowych do dużych obciążeń (uruchamiana nożnie)
(rozszerzenie do symbolu: -RA)

Blokada koła Blickle do zestawów kołowych do dużych obciążeń (obsługiwana ręcznie)
(rozszerzenie do symbolu: -RAH)