Przegląd roku

Blickle rok 2023 w skrócie

Rok 2023 jest dla Grupy Blickle rokiem obfitującym w wydarzenia pod wieloma względami. Inauguracja nowego budynku produkcyjnego kół poliuretanowych o powierzchni 24 000 metrów kwadratowych oraz nowego budynku administracyjnego Blickle, w tym Blickle Experience Centre, były ważnymi kamieniami milowymi w 70-letniej historii firmy. Dzięki pomyślnemu zakończeniu tych pionierskich projektów firma Blickle jest idealnie przygotowana na wyzwania przyszłości.

Pomimo pozycji światowego lidera w branży kół i zestawów kołowych oraz globalnej obecności, Grupa Blickle stanęła w 2023 r. w obliczu wyzwań związanych z wymagającym otoczeniem gospodarczym. Wzrost gospodarczy w wielu krajach europejskich był słaby, co miało również negatywny wpływ na popyt w branży kół i zestawów kołowych. Konflikty na Ukrainie i Bliskim Wschodzie, wysoka inflacja, niedobór wykwalifikowanej siły roboczej i słaba gospodarka światowa również wpłynęły na wzrost Grupy Blickle.

Niemniej jednak możemy być zadowoleni z ogólnego rozwoju, ponieważ Grupa Blickle była w stanie obronić i dalej rozwijać swoją pozycję światowego lidera w branży kół i zestawów kołowych pomimo tych niekorzystnych okoliczności. Blickle stawia czoła wielu wyzwaniom, a dzięki różnym projektom optymalizacji i cyfryzacji, a także dużej liczbie innowacyjnych produktów, stale się rozwija, aby pozostać w czołówce nawet w trudnym otoczeniu rynkowym.