Srebrny medal obroniony przez EcoVadis

Blickle po raz trzeci nagrodzony przez EcoVadis za zrównoważoną przedsiębiorczość

Pomimo znacznie surowszych kryteriów oceny, działający na całym świecie producent kół i zestawów kołowych Blickle po raz kolejny otrzymał srebrny medal w 2023 roku. Srebrny medal od międzynarodowej platformy oceny EcoVadis.

Od momentu powstania w 2007 roku, EcoVadis stał się największym i najbardziej wiarygodnym dostawcą korporacyjnych ratingów zrównoważonego rozwoju. Do międzynarodowej sieci EcoVadis należy ponad 100 000 ocenianych firm. Ranking zrównoważonego rozwoju bada łańcuchy produkcji i dostaw pod kątem zrównoważonego rozwoju. Ocena opiera się na czterech kryteriach: środowisko, etyka, prawa pracownicze i prawa człowieka oraz zrównoważone zamówienia.

Blickle Räder+Rollen GmbH u.Co.KG ponownie otrzymała srebrny medal w 2023 r. pomimo bardziej rygorystycznych kryteriów oceny. Było to możliwe tylko dzięki dalszej poprawie w ocenianych obszarach w porównaniu z rokiem 2021.

Producent kół i zestawów kołowych z Rosenfeld znajduje się w czołówce 14 procent firm ocenianych w 2023 roku. W swojej branży Blickle jest nawet reprezentowany wśród 6 procent najlepszych.

Dla zarządu jest to kolejne potwierdzenie, że inwestycje w produkcję oszczędzającą zasoby i przyjęcie odpowiedzialności społecznej przynoszą efekty i że firma jest na dobrej drodze. Inwestycje w produkcję oszczędzającą zasoby i odpowiedzialność społeczną przynoszą efekty, a firma znajduje się na bardzo dobrej drodze.