Zawsze bezpieczny postój

Blickle rozszerza swoje portfolio stóp blokujących

Stopy blokujące unieruchamiają urządzenia transportowe i mobilne urządzenia przemysłowe pewnie i niezawodnie w pozycji postojowej. W porównaniu do stóp unoszących urządzenia transportowe unieruchamiane są przez szybkie i łatwe przyciśnięcie stopy blokującej. W dotychczasowej ofercie Blickle dostępna była cała gama ciężkich stóp blokujących z dużą płytą mocującą, które stosowano głównie przy transportowaniu dużych ciężarów.

Dostosowując się do wymagań rynku Blickle rozszerza ofertę stóp blokujących o kolejne wersje do lżejszych zastosowań - głównie dla średnicy koła 100 i 125 mm z małą płytą mocującą: FF 100-1 i FF 125-1. Stopy te znajdują zastosowanie prawie we wszystkich branżach, w których wymagana jest funkcja blokady i szczególnie nadają do urządzeń transportowych w intralogistyce, stołów roboczych, wózków przy taśmach montażowych, ale także do maszyn i wózków z zestawami kołowymi ze sprężyną. W porównaniu do dotychczasowych ciężkich stóp blokujących z płytami mocującymi nowe wersje stóp charakteryzują się taką samą siłą blokującą. Maksymalny nacisk na powierzchnię kontaktową w połączeniu z odpowiednimi zestawami kołowymi wynosi około 60 kg.

Niezależnie od ciężaru wózka stopy blokujące aktywuje się zawsze z niewielką siłą. Poza tym na gładkich powierzchniach gwarantują one wyższą stabilność w porównaniu do hamowanych standardowych zestawów kołowych z twardymi bieżnikami.

Z reguły dla każdego zastosowania potrzebna jest tylko jedna stopa blokująca. W porównaniu do klasycznych urządzeń transportowych z dwoma blokowanymi zestawami kołowymi w tym przypadku blokowanie możliwe jest jednym ruchem. Przy częstym użyciu oszczędza to znacznie czas. Przy rozmieszczeniu zestawów kołowych z dwoma zestawami skrętnymi i dwoma zestawami kołowymi stałymi stopy montowane są najczęściej między zestawami skrętnymi. Stopy blokujące znajdują zastosowanie także przy rozmieszczeniu zestawów kołowych w formie rombu lub przy wysoko zamontowanych zestawach kołowych stałych w funkcji ciągnięcia. Przy uruchomieniu stopa blokująca ugina się o około 10 mm. Urządzenie transportowe z przewożonym towarem jest zatem zawsze niezawodnie zabezpieczone. Nowe wersje stóp blokujących wraz z popularnym w bardzo wielu zastosowaniach rozmiarem płyty 100 x 85 można łączyć z obudowami Blickle z serii LE, L i LK. Inne wersje są dostępne na zamówienie.

Wprowadzając na rynek nowe warianty Blickle oferuje obszerną paletę stóp blokujących dla wszystkich serii zestawów kołowych. Wyjątkowa oferta uzupełnia perfekcyjnie innowacyjne rozwiązania logistyczne zapewniające firmie Blickle przewagę na rynku.

Tutaj dostępna jest całą oferta stóp blokujących firmy Blickle.