Aktualności-Rozbudowa magazynu wysokiego składowania

Najwyższy plac budowy w Zollernalbkreis

Jak już informowaliśmy, firma Blickle Räder+Rollen buduje swój nowy, drugi magazyn wysokiego składowania, który jest swojego rodzaju manifestacją przywiązania do głównej siedziby w Rosenfeld. Magazyn wysokiego składowania, którego całkowita wysokość ma mieć 40 m, będzie o 13 metrów wyższy od wybudowanego pięć lat temu magazynu paletowego.

Trwają planowe prace budowlane w przemysłowej dzielnicy Dornbrunnen miasta Rosenfeld. Inwestycja budowlana rozpoczęła się w pierwszych dniach maja wykonaniem zbiornika przeciwpożarowego i wykopu pod płytę fundamentową budynku. W czerwcu na budowę przywieziono 1 500 metrów sześciennych betonu potrzebnego do wylania płyty fundamentowej o grubości 80 cm, co odpowiada objętości betonu dla ponad 20 domów jednorodzinnych. Obecnie trwa instalowanie konstrukcji stalowej pod regały. Po zakończeniu tego etapu robót będzie można rozpocząć montaż elementów poszycia dachu i ścian. Do wykonania konstrukcji potrzebnych jest blisko 1 300 ton stali. Na październik planowany jest montaż całego zaplecza techniczno-transportowego i instalacja urządzeń do obsługi regałów.

Zakończenie prac budowlanych jest planowane na koniec bieżącego roku tak, aby można było oddać obiekt do użytku już na początku 2016 roku. Rozbudowując swój całkowicie zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania, przedsiębiorstwo zbroi się na przyszłość: wydajność magazynu w Rosenfeld zwiększy się o ponad 28 000 miejsc paletowych do ponad 43 000 miejsc.