Większa higiena i bezpieczeństwo w produkcji

Großküche_Lebensmittelbranche

W przemyśle spożywczym muszą być spełnione szczególnie restrykcyjne przepisy w zakresie higieny i zapewnienia jakości. Błędy w produkcji mogą być szkodliwe dla zdrowia konsumenta. Z tego powodu procesy i instalacje są w najmniejszych szczegółach dostosowane do wymagań obowiązujących w branży - dotyczy to także kół i zestawów kołowych.

Stosowane one są przykładowo w zakładach produkcyjnych, systemach przenośnikowych oraz przechowywania. Dużym wyzwaniem są w tym przypadku najczęściej wilgotne otoczenie i częste czyszczenie często agresywnymi środkami. Obydwa czynniki powodują korozję stalowej obudowy zestawów kołowych i atakują poliuretanowe bieżniki do tego stopnia, że szybko się one zużywają i stają się bezużyteczne. Zwiększa to ryzyko odniesienia obrażeń przez personel i zanieczyszczenia towarów.

Odporne na wilgoć i chemikalia
POBS-nassKoła z serii POBS spełniają wysokie wymagania higieniczne. Bieżnik wykonany jest z odlewanego reakcyjnie poliuretanu premium Blickle Besthane Soft jest odporny na wilgoć jak również agresywne chemikalia. Zaletami kół jest bardzo mały opór toczenia, wysoka obciążalność dynamiczna i nośności do 500 kg. Gruby, odlewany miękki bieżnik jest komfortowy w eksploatacji i cichobieżny, nie zostawia żadnych śladów ani odbarwień na torze jazdy. Obudowa zestawu kołowego skrętnego lub stałego z tej serii wykonana jest z wysokiej jakości stali szlachetnej, co oznacza, że jest odporna na korozję i optymalnie dostosowana do warunków panujących w przemyśle spożywczym.

Przejdź do serii kół

Detektierbares Polyamidrad mit EdelstahlfasernWykrywanie odłamków kół wykrywaczem metalu
W przemyśle spożywczym stosowane są także rozwiązania specjalne. Przykładowo dla jednego z klientów wykonano koła z poliamidu, do których w trakcie produkcji dodano włókna ze stali nierdzewnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu przy pomocy wykrywacza metalu można wykryć ewentualne odłamki. Koła te stosowane są w wózkach masarniczych, które opróżniane są bezpośrednio przez maszynę do przetwarzania mięsa. Zabezpiecza to urządzenia i wyroby z procesu produkcyjnego przed przedostaniem się odłamków materiału.