Do zastosowań higienicznych - nowa seria kół POBS

Zachowanie czystości także w wilgotnym otoczeniu

Niezależnie, czy jest to piekarnia, zakład masarski, transport żywności czy kuchnie wielkopowierzchniowe - w całym przemyśle spożywczym higiena jest na pierwszym miejscu.

grosskueche Do tej pory aby sprostać wysokim wymaganiom higienicznym w wózkach w przemyśle spożywczym wykorzystywano z reguły koła z tworzywa sztucznego. Rolki nie mogą zostawiać śladów na podłodze a także muszą być całkowicie odporne na często występującą w tego typu miejscach wodę. Wadą kół z tworzywa sztucznego jest jednak wyraźnie słyszalny hałas podczas jazdy i brak amortyzacji transportowanego materiału.

Bieżniki poliuretanowe mają w tym przypadku wielkie zalety: cichobieżność, oszczędzanie podłogi, doskonały opór toczny i bardzo wysoki komfort jazdy. Ze względu na brak stabilności hydrolitycznej nie można jednak było kół z tej serii w przemyśle spożywczym. Ciągły kontakt z wodą spowodowałby z czasem korozję kół a powstające cząstki zanieczyszczeń mogłyby doprowadzić do skażenia otoczenia procesu produkcji.

POBS-Lenkrolle Nowa seria kół POBS firmy Blickle posiada zalety wysokiej jakości bieżnika poliuretanowego i spełnia wysokie wymagania higieniczne. Bieżnik w kołach POBS wykonano ze specjalnie stworzonego do tego celu, odlewanego reakcyjnie poliuretanu Premium Blickle Besthane Soft, który jest w 100% stabilny hydrolitycznie i odporny na korozję. Zastosowany materiał jest nadzwyczaj odporny nawet na działanie licznych, agresywnych substancji chemicznych. Kolejnym atutem kół jest wysoka obciążalność dynamiczna, koła mają nośność do 500 kg. Gruby, miękki bieżnik lany zapewnia komfortowy i cichobieżny przejazd, nie zostawia żadnych śladów ani odbarwień na torze jazdy. Koła z tej serii można bez problemu stosować w temperaturze od -25 do +70 stopni Celsjusza.

Obudowa zestawu kołowego skrętnego i stałego z tej serii wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej chromowo-niklowej, która również jest optymalnie dostosowana do pracy w wilgotnym otoczeniu.

Po sprawdzeniu się tego rozwiązania w wielu projektach klientów, Blickle wprowadziło tą serię kół także do oferty standardowej.