Nagroda Red dot

Podwójny zestaw kołowy z tworzywa sztucznego wyróżniony międzynarodową nagrodą za wzornictwo

Firmie Blickle z Rosenfeld udało się przekonać jury składające się z 40 ekspertów, którzy przyznawali nagrodę Red Dot Award 2014, o wyjątkowej jakości wzornictwa nowego podwójnego zestawu kołowego MOVE z tworzywa sztucznego.

Międzynarodowe jury ekspertów tegorocznego konkursu oceniało 4 815 nominowanych produktów z 53 krajów. Zestaw Move otrzymał prestiżowy znak jakości Red Dot w kategorii wzornictwo produktu.

Ten nowy zestaw kołowy został zaprojektowany przez konstruktorów z firmy z siedzibą w Szwabii we współpracy ze studiem wzornictwa przemysłowego. Zespołowi udało się osiągnąć idealne połączenie formy i funkcji. Za maksymalny komfort jazdy odpowiada bieżnik wykonany z termoplastycznego poliuretanu, który redukuje emisję hałasu do minimum. Produkt dostępny w nierdzewnej wersji wykonania, a także w wersji elektrycznie przewodzącej, spełnia ponadto wysokie wymogi higieniczne w branży medycznej.

Rosnący popyt na zestawy kołowe z tworzywa sztucznego spowodował, że firma Blickle postanowiła zainwestować we własną produkcję tworzywa sztucznego. Ta strategia najwyraźniej się opłaciła. Obroty firmy rosną z roku na rok, a otrzymana nagroda za design świadczy o pozytywnym przyjęciu tego zestawu kołowego przez rynek. 7 lipca 2014 roku świętowano uroczystość zakończenia tego prestiżowego międzynarodowego konkursu i przyznanie nagród Red Dot Award. Podwójny zestaw kołowy MOVE z tworzywa sztucznego będzie przez cztery tygodnie prezentowany szerokiej publiczności na wystawie poświęconej zwycięskim produktom w Muzeum Red Dot. Później produkt trafi na stałą ekspozycję w salonie firmy Blickle.