Nagroda Focus Special Mention

MOVE wyróżniony nagrodą przyznawaną przez Design Center w Badenii-Wirtembergii

26 września 2014 r. w Ludwigsburgu podwójny zestaw kołowy MOVE z tworzywa sztucznego został uhonorowany kolejną prestiżową nagrodą. Nagroda za wzornictwo, zwana również Focus Open, przyznawana w ramach międzynarodowego konkursu organizowanego przez kraj związkowy Badenii-Wirtembergii, to już kolejna - obok Red Dot Award - nagroda za design przyznana firmie Blickle.

Zestaw kołowy MOVE otrzymał „Focus Special Mention“ w kategorii „Wyposażenie sprzętu medycznego“. Z pośród łącznie 230 wręczonych nagród 31 produktów zostało uhonorowanych „Focus Special Mention“. Ponadto 13 produktów otrzymało złotą statuetkę „Focus Gold“, a 35 produktów srebrną statuetkę „Focus Silber“. Focus Open ma szczególną wagę, ponieważ jest to nagroda państwowa przyznawana przez Ministerstwo Finansów i Gospodarki Badenii-Wirtembergii. Wszystkie produkty nagrodzone w konkursie można już oglądać w Muzeum Informacji i Sztuki (MIK) w Ludwigsburgu. Wystawę prezentującą zwycięzców tegorocznego konkursu Focus Open można zwiedzać do 9 listopada 2014 r.

Podwójny zestaw kołowy z tworzywa sztucznego został zaprojektowany we współpracy z renomowanym studiem wzornictwa przemysłowego Pforzheimer Designbüro. MOVE jest dzięki swojej gładkiej powierzchni łatwy w utrzymaniu w czystości i spełnia wszystkie wymogi higieniczne branży medycznej. Ten zestaw kołowy wyróżnia się małym promieniem skrętu i kompaktową wysokością konstrukcyjną. MOVE jest oferowany w dwóch wielkościach: o średnicy koła 125 mm i 150 mm, w wielu wariantach kolorystycznych i w szerokim wyborze sposobów mocowania.