LogiMat2015

Pełen sukcesu udział w targach LogiMAT 2015

Firma Blickle kolejny raz wzięła udział w najważniejszych targach intralogistycznych LogiMAT w Stuttgarcie, które trwały od 10 do 12 lutego 2015 r.

Centralną atrakcją stoiska był wózek demonstracyjny, skonstruowany specjalnie na targi LogiMAT, wyposażony w system napędowy zaprojektowany przez Blickle. Dzięki elektrycznie napędzanym kołom udało się znacznie zmniejszyć siłę potrzebną do ruszenia wózka z miejsca. Natomiast duża nośność zestawu kołowego Blickle umożliwia w pełni kontrolowane poruszanie i manewrowanie wózkiem transportowym nawet pod znacznym obciążeniem.

Dużym zainteresowaniem gości targowych cieszyły się ponadto eksponowane zestawy kołowe z hamulcem bębnowym i hamulcem czuwakowym. Wyróżniają się one dużą skutecznością działania hamulca przy niewielkim nakładzie siły. Hamulce można uruchamiać za pomocą różnych elementów sterujących, np. ramienia dźwigni lub linki. Szczęki hamulcowe w zamkniętej obudowie są chronione przed korozją i zabrudzeniem, dzięki czemu ani mokra ani brudna nawierzchnia nie ma wpływu na działanie hamulca. Oba systemy hamulcowe są dostępne w wersji do zestawów kołowych skrętnych i stałych. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w urządzeniach przeznaczonych do transportu cięższych ładunków w celu zarówno wyhamowania urządzenia w ruchu, jak i w funkcji hamulców blokujących.

Reinhold Blickle, wspólnik zarządzający, pozytywnie podsumował udział w targach w ostatnim dniu tej imprezy: „Bardzo cieszymy się z licznych rozmów przeprowadzonych z klientami i innymi zainteresowanymi osobami. Udało się nam w trakcie trwania tych targów nawiązać wiele interesujących kontaktów.“