leksykon liderów rynku światowego

Wpis o Blickle w Leksykonie niemieckich liderów rynku światowego

„Sukces niemieckich liderów rynku światowego wynika z nieincydentalnego wyczucia szans na rynku i wyjątkowej siły innowacji. Rozsądek, odpowiedzialność i długoterminowe ukierunkowanie – są to wartości, które determinują działalność tych przedsiębiorstw i przekładają się na ich wspaniałą renomę.“ Tak w słowie wstępnym do leksykonu Frank-Walter Steinmeier, minister spraw zagranicznych, opisuje "przepis na sukces" niemieckich liderów rynku światowego.

W nowym wydaniu, które ukazało się w 2014 roku, znalazł się również wpis o firmie Blickle. Spółka Blickle, będąca trzecim co do wielkości producentem kół i zestawów kołowych na świecie, stawiała swoje pierwsze kroki w biznesie, produkując koła do taczek, a w ciągu ostatnich 60 lat rozrosła się do rozmiarów "globalnego gracza", zatrudniającego ponad 700 pracowników na całym świecie.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Deutsche Standards i liczy 750 stron. W publikacji są wymienione niemieckie przedsiębiorstwa, które w rankingu międzynarodowym zajmują pierwsze trzy miejsca wśród największych firm w danej branży.