Napęd-elektryczny

Blickle laureatem nagrody handling award 2015

Elektryczny system napędowy przekonał eksperckie jury

Redakcja portalu handling wspólnie z organizatorem targów P. E. Schall już po raz drugi przyznała nagrodę „handling award“. Konkurs jest skierowany do wszystkich producentów, oferujących rozwiązania z zakresu mechaniki, elektryki i mechatroniki do automatyzacji zakładów produkcyjnych i optymalizacji procesów wewnątrzzakładowych.

Niezależne jury konkursu, składające się z ekspertów tej branży, wybrało zwycięzcę w kategorii „Magazynowanie, komisjonowanie, przeładunek i transport“. Jest nim elektryczny system napędowy firmy Blickle.

Ten elektryczny system wspomagania ruszania z miejsca skonstruowany przez Blickle jest modułowym systemem napędowym przeznaczonym do najróżniejszych urządzeń transportowych i systemów przyczep. Z łatwością wprawia w ruch urządzenia o maksymalnej masie całkowitej dwóch ton.  
Duża siła przesuwu rzędu maks. 120 daN umożliwia ruszanie z miejsca urządzeniem transportowym/przyczepą bez większego nakładu siły. Wydatek siły jest tu zdecydowanie mniejszy niż podczas ręcznego przesuwania, co znacznie zmniejsza fizyczne obciążenie u personelu obsługującego wewnątrzzakładowy transport materiałów. To z kolei zapobiega chorobom układu mięśniowego i kostnego i niewątpliwie prowadzi w efekcie do obniżenia kosztów pracowniczych w związku z niezdolnością do pracy z powodu choroby. Zagadnienia związane z ergonomią i ochroną zdrowia na stanowisku pracy nabierają coraz większego znaczenia nie tylko w kontekście rozwoju demograficznego.
Elektryczny system wspomagania ruszania z miejsca oferowany przez firmę Blickle jest łatwy i intuicyjny w obsłudze. Co ważne, cechuje go też bardzo wysoki standard bezpieczeństwa.

System umożliwia 500-krotne ruszanie z miejsca przy całkowicie naładowanym akumulatorze obsługiwanego urządzenia. Co ważne, w trybie ciągnięcia następuje odzyskanie energii i ładowanie akumulatorów przez sterowanie. Dzięki temu rozwiązaniu tylko w wyjątkowych sytuacjach zachodzi konieczność korzystania z ładowarki.  

Zastosowanie zaawansowanych technologicznie markowych komponentów (silniki, sterowania, urządzenia sterujące, akumulatory) jest gwarancją niezawodności i bardzo dobrego wskaźnika stosunku ceny do jakości oferowanego systemu napędowego.