top-100

Blickle na liście Top 100

W Niemczech jest wiele przedsiębiorstw, których wzrost obrotów kształtował się w ostatnich latach dużo powyżej średniej. Są to głównie firmy z segmentu średnich przedsiębiorstw, które napędzają niemiecką gospodarkę, zapewniając ponad 15 milionów miejsc pracy w Republice Federalnej Niemiec. Są to firmy, które wypełniają nisze na rynku lub odkrywają nowe drogi i odnoszą w tych działaniach duże sukcesy. Jedną z nich jest firma Blickle, która wspięła się na pozycję 100 najszybciej rozwijających się średnich przedsiębiorstw.

Magazyn „Wirtschaftswoche“ opublikował w zeszłym tygodniu zestawienie najszybciej rozwijających się niemieckich liderów rynku światowego za okres od 2002 do 2012 roku, których obroty kształtują się na poziomie od 50 milionów do jednego miliarda euro.

Reinhold Blickle, wspólnik zarządzający, jest dumny z osiągnięć przedsiębiorstwa: wzrost spółki w okresie od 2002 do 2012 roku wynosił średnio 7,1 procent rocznie. I to mimo kryzysu finansowego i krachu w sektorze bankowym. W tym czasie firma wygenerowała obroty w wysokości ponad 158 milionów euro i w 2014 roku odnotowała wzrost o niemal 14 procent.

Jaki jest przepis na sukces rodzinnego przedsiębiorstwa, które zatrudnia obecnie ponad 750 pracowników? „Zgodnie z naszym motto „we innovate mobility“ stale inwestujemy w nowe technologie i urządzenia produkcyjne oraz stawiamy na rozbudowę naszej międzynarodowej sieci dystrybucyjnej.“ - wyjaśnia Reinhold Blickle. Przykładem są najnowsze spółki zależne w Turcji i Chinach. „Są to rozwijające się rynki, w których z jednej strony widzimy duży potencjał, a z drugiej obserwujemy wzrost popytu na wysokiej jakości koła i zestawy kołowe „Made in Germany“.

Blickle posiada obecnie na całym świecie łącznie 16 własnych spółek dystrybucyjnych i dostarcza produkty do 120 krajów naszego globu. „Chcemy być obecni na miejscu. Przykładamy dużą wagę do wysokiej jakości i krótkich terminów dostaw.“ Kolejne duże inwestycje planowane są też w głównej siedzibie w Rosenfeld.