Delikatny transport wrażliwych towarów

Nowa seria miękkich gum Blickle SoftMotion

ALES-POES

W wielu różnych branżach Koła i zestawy kołowe w wózkach transportowych muszą charakteryzować się bardzo wysokim tłumieniem drgań - takie wymagania stawianie są np. w wózkach do serwowania w gastronomii lub w transporcie towarów wrażliwych na uderzenia w przemyśle elektronicznym. Towary wrażliwe powinny być nie tylko chronione przed uderzeniami i wstrząsami, lecz także często wamagany jest niski poziom hałasu.

Aby spełnić te wymagania Blickle oferuje teraz nową serię produktów POES i ALES . Gruby bieżnik ze szczególnie dopasowanym kształtem wykonany jest z wysokiej jakości pełnej gumy elastycznej Blickle SoftMotion.

Materiał o twardości 55° Shore A wyróżnia się dużą elastycznością z równocześnie niewielkim oporem toczenia. Koła takie są cichobieżne skutecznie amortyzując nierówności na trasie. W przeciwieństwie do innych mieszanek gumowych szara niebrudząca nie pozostawia żadnych resztek na trasie przejazdu.

Ponieważ opona została na stałe nawulkanizowana na całej tarczy, koła te bardzo dobrze znoszą także obciążenia boczne. Tarcze kół z serii POES wykonane są poliamidu odpornego na pęknięcie, a koła z serii ALES z odlewu ciśnieniowego aluminium.

Zależnie od wersji nośność kół wynosi od 120 do 350 kg. Łożyska kulkowe nasmarowane smarem długotrwałym na osi i w głowicy skrętnej są niezawodne i w normalnych warunkach eksploatacji nie wymagają konserwacji.

Poszczególne warianty produktów znajdują się w naszym katalogu online.