Opór jest bezcelowy!

Nowe koła i zestawy kołowe o zoptymalizowanej geometrii bieżnika.

Firma Blickle zaprojektowała koła i zestawy kołowe serii ALB dla wymagających zastosowań w obszarze intralogistyki. Seria imponuje cienkim, wysokiej jakości bieżnikiem o zoptymalizowanej geometrii.

Dzięki temu koła i zestawy kołowe są odpowiednie również dla wyższych prędkości i umożliwiają łatwe użytkowanie dzięki ich niskiemu oporowi toczenia i skrętu.

Znacznie zredukowany opór toczenia i skrętu

Ta seria została zaprojektowana z myślą o wewnętrznym transporcie materiałów, na przykład w branży motoryzacyjnej. Dzięki swojej wysokiej nośności koła te są idealne również do wózków kolejkowanych. Rozwiązanie zaprojektowane przez Blickle jest korzystne również w przypadku wózków transportowych obsługiwanych ręcznie. W porównaniu z innymi kołami z bieżnikiem z poliuretanu ich opór toczenia jest do 40 procent niższy, a opór skrętu nawet do 60 procent. Nawet bardzo duże ładunki mogą być łatwo przemieszczane ręcznie. To sprawi, iż procesy intralogistycznie będą przebiegać bardziej wydajnie i ergonomicznie.

Koła z tej serii są dostępne w zakresie średnic od 100 do 250 mm. Bieżnik wykonany jest z wysokiej jakości, reakcyjnie odlewanego elastomeru poliuretanowego Blickle Besthane®. Oprócz wysokiej nośności dynamicznej, materiał posiada również inne zalety: jest wyjątkowo przyjazny podłożu, bardzo odporny na ścieranie, cichobieżny i niebrudzący. Tarcza koła jest wykonana z wytrzymałego odlewu ciśnieniowego z aluminium i posiada dwa wtłoczone łożyska kulkowe zabezpieczone smarem długotrwałym. To sprawia, że koła są niezawodne i bezobsługowe przez długi okres użytkowania.

Seria kół ALB dostępna także z obudową skrętną i stałą

Seria ALB dostępna jest także jako zestawy skrętne i stałe w wersji średniociężkiej i ciężkiej.

W wersji średniociężkiej specjalny proces Blickle dociskania i zagniatania głowicy skrętnej zapewnia minimalny luz oraz łatwobieżność, które zapewniają wydłużoną żywotność zestawów kołowych. Ten wariant jest odpowiedni dla obciążeń od 200 do 500 kg.

W wersji ciężkiej, obudowa wykonana z grubszej stali jest tłoczona i dodatkowo wzmocniona. To zapewnia nośność do 900 kg na zestaw kołowy.

Obie wersje są również dostępne z różnymi blokadami i osłonami stopy.