Rozwój-Konstrukcja-FE-koła-zestawy-kołowe-Blickle

Życzenie klienta jest dla nas wyzwaniem.

Innowacja podstawą naszej działalności.

Codziennie od nowa tworzyć koło - z takim zadaniem mierzą się nasi inżynierowie. Naszym celem jest skonstruować najlepsze koło i najlepszy zestaw kołowy dla każdego zastosowania zdefiniowanego przez naszych Klientów. W naszej pracy w równej mierze koncentrujemy się na funkcjonalności, efektywności, trwałości i bezpieczeństwie, co na wzornictwie, ergonomii i produkcji zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju. W ten sposób powstają innowacyjne rozwiązania, które gwarantują Klientom niepowtarzalną korzyść z użytkowania produktu. 


Dzięki najnowocześniejszej technologii, na przykład liniowej i nieliniowej analizie Metodą Elementów Skończonych, oraz współpracy z renomowanymi instytucjami nasi konstruktorzy wprowadzają w życie nowe idee. Najlepszym tego przykładem jest nasz bieżnik poliuretanowy Besthane®, który wyznacza nowe standardy w zakresie komfortu jazdy i oporu toczenia.

Dzięki połączeniu działu konstrukcyjnego z własnym działem produkcji narzędzi wszystkie innowacje szybko trafiają do produkcji seryjnej – nieważne, czy są to nowe konstrukcje stworzone od podstaw, czy produkty zmodyfikowane według wytycznych Klienta.  Duży udział własnej produkcji w łańcuchu dostaw na miejscu w zakładzie w Rosenfeld umożliwia nam utrzymanie niskiego poziomu kosztów wykonywania konstrukcji specjalnych nawet w przypadku niewielkich partii zamówionego towaru.  Okres od złożenia zapytania do wykonania gotowego wzoru lub produktu końcowego wynosi nieraz tylko kilka dni. 
Wieloletnie doświadczenie, które nabyliśmy w trakcie realizacji licznych projektów naszych Klientów z różnych branż, sprawia, że nasi inżynierowie elastycznie podchodzą do kolejnych stawianych im zadań i potrafią szybko zgłębić sytuację Klienta.

Blickle – Twój kompetentny partner w dziedzinie Konstrukcji i Rozwoju. Wspólnie znajdziemy rozwiązania dla nawet najbardziej złożonych zagadnień mobilności.